CSEMŐI LADÁNYI MIHÁLY

Írta: Szunyog Mercedesz
kuratóriumi elnök

Csemői Iskoláért Alapítvány

Az iskolai szülői szervezet és a pedagógusok kezdeményezésére 1997 májusában megalakult a CSEMŐI ISKOLÁÉRT ALAPÍTVÁNY.

Alapítványunk adószáma: 18679030-1-13

Az alapítvány célja és feladatai közé tartozik a sikeres oktató-nevelő tevékenység támogatása, új tantárgyak (második idegen nyelv, számítás-technika) bevezetésével kapcsolatos költségek támogatása, a hátrányos helyzetű tanulók iskolába járási feltételeinek javítása, a gyerekek szabadidős tevékenységének támogatása. Az iskola környezetének rendezése, a gyerekek iskolai körülményeinek javítása.

Fontos az ismeretterjesztői tevékenység folytatása, a gyermekek egészségmegőrzése és képességfejlesztése érdekében. Olyan programok kialakítása, melyek hozzájárulnak a szabadidő helyes és kulturált eltöltéséhez.

Az alapítvány munkájának irányítását 5 fős kuratórium (amelynek tagjai között van több szülő, és pedagógus), térítésmentesen végzi, az alapító okiratban megfogalmazott elvek alapján. Igyekszünk azokat a területeket megtalálni, ahol a leghatékonyabban tudjuk a gyerekeket támogatni.

Alapítványunk nyitott, csatlakozhatnak mindazok a belföldi és külföldi személyek, akik az alapítványi célokkal egyetértenek, és támogatni kívánják megvalósításukat.

Működésünk során sikerült segítséget nyújtani a hátrányos helyzetű tanulóknak az osztálykirándulások, tanulmányi kirándulások támogatásával, jutalomkönyvek vásárlásával, nyári tábor támogatásával, az iskola tárgyi felszereléseinek bővítésével. Éveken keresztül tudtunk anyagi támaszt nyújtani az iskolában szervezett vándortáborhoz. Sajnos 2003-ban más külső támogatók és az alapítvány hozzájárulása ellenére sem tudta sok szülő a fennmaradó önrészt befizetni. Éppen ezért a következő évtől helyi tábort terveztünk, ahol a szülők jelentősebb anyagi hozzájárulása nélkül, egyéb pályázatokból, a nevelők és külső segítők ingyenes munkájával két hétig 50-60 tanulót tudtunk táboroztatni. A helyi intézményekkel, civil szervezetekkel - önkormányzat, óvoda, könyvtár, vadászok, sportegyesület, faluvédők stb. - jó a kapcsolatunk, több programunk lebonyolításában segítettek. Minden önzetlen segítségért szeretnék ezúton is köszönetet mondani.

Örülünk, ha sikerül olyan programokat bemutatni, amelyeket a gyerekek családtagjaival, barátaikkal is megvalósíthatnak. Cél, hogy minél színesebb, érdekesebb programok biztosításával maradandó élményhez juttassuk őket. Az alapítvány tőkéje a pályázatokból és az adózók 1%-ának felajánlásából származik. Minden szülőnek, pedagógusnak és támogatónknak köszönjük, hogy gondolt gyermekeinkre, és támogatta iskolánkat adójának 1%-val!

Alapítványunk bankszámla száma: OTP BANK 11742025-20060422

Ke Sz Cs Sz Va
Adatkezelési tájékoztató

E-napló